Apple kondigde iOS 8 in juni aan op zijn ontwikkelaarsconferentie WWDC. Afgelopen maanden kwamen er testversies uit van deze update voor Apples mobiele besturingssysteem. Tweakers publiceerde eerder een preview van iOS 8.Internetgigant Google heeft voor zijn Chrome-browser een extensie uitgebracht waarmee de desktop van een pc of laptop op afstand kan worden overgenomen via de browser. Chrome Remote Desktop Beta is gebouwd met opensourcesoftware.De extensie toont een achtcijferigere code aan de gebruiker die zijn computer met een ander wil delen. De ontvanger moet deze invoeren, om zo volledige controle te krijgen over een pc of laptop. Volgens Google werkt Chrome Remote Desktop op alle platforms, waaronder Windows, Mac OS X en Linux. De extensie kan bovendien gebruikt worden om op Chromebooks andere besturingssystemen op afstand aan te sturen.Google gebruikt een aantal opensourcebibliotheken voor de experimentele extensie. Zo wordt libjingle, een p2p-bibliotheek, gebruikt voor het opzetten van de verbinding. Elke Remote Desktop-verbinding wordt versleuteld met ssl, terwijl de graphics worden gecomprimeerd met de WebM-codec. Google overweegt om een specificatie voor het gebruikte protocol vrij te geven zodra deze volwassen genoeg is bevonden. De broncode is echter al bij het Chromium-project te bekijken.
De organisaties achter de usb-specificatie, de USB 2.0 en 3.0 Promotor Groups, hebben een uitbreiding van de specificatie afgerond. Volgens de USB Power Delivery Specification moeten usb-poorten 100W vermogen kunnen leveren.De originele usb-specificatie voorzag in een lager vermogen voor aangesloten apparaten dan inmiddels door sommige fabrikanten wordt gehanteerd. Met een spanning van vijf volt en een stroomsterkte van 500 tot 900 milliamp�re werden vermogens van 2,5 tot 4,5W geleverd, maar laadpoorten tot 1,5A, of 7,5W, en zelfs 5A of 25W zijn mogelijk. De nieuwe specificatie moet dat verder opschroeven tot 100W, wat gepaard gaat met zowel een hogere stroom als een hogere spanning.Aan de specificatie-uitbreiding, de USB Power Delivery-specificatie, werkten onder meer bedrijven als Intel, Dell, HP, Nokia, Renesas en Texas Instruments mee. Poorten zouden in verschillende profielen moeten werken, met 5, 12 of 20V, waarbij stroomsterktes van 1,5, 2, 3 en 5A mogelijk zijn. Dat laatste profiel levert 100W, voldoende om een externe monitor van energie te voorzien met een laptop of om een externe harde schijf aan te drijven zonder losse voedingsadapter.
De Viliv-netbook is nog een prototype: de demoversie die op de stand aanwezig was, had nog geen touchscreen. De bedoeling is echter dat het eindproduct wel daarover zal beschikken. De met 1GB ddr2-geheugen uitgeruste netbook heeft verder een ssd van 32GB en is met zijn 4,8"-scherm zelfs voor een netbook klein geschapen. De N5 meet 172x86x25mm en weegt slechts 399 gram.De netbook heeft geen volledig touchpad, maar een piepklein trackpad rechts boven het toetsenbord. Linksboven zijn toetsen gebouwd die de werking van de linker- en rechter muisknop simuleren. Naast umts, wifi en wimax is de netbook ook voorzien van gps en bluetooth. De netbook moet op een acculading vijf uur meegaan.Tijdens een korte testperiode bleek dat het toetsenbord, vanweg de afmetingen van de netbook, te klein is om comfortabel op te typen. Bovendien blijkt de interface van Windows 7 eveneens priegelig, ondanks of dankzij de 1024x600-resolutie van het 4,8"-scherm. De N5 moet in het voorjaar op de markt komen tegen een nog onbekende prijs.
De Nationale Recherche heeft een 17-jarige jongen opgepakt die betrokken zou zijn bij de hack van de gepensioneerdenvereniging van het Korps Landelijke Politiediensten. De verdachte jongen ontkent de site te hebben gehackt.Het gaat om een 17-jarige student ICT uit Hoogeveen, zegt het OM in een persbericht. Hij zit niet meer vast: na verhoor is hij woensdagmiddag vrijgelaten. Zijn laptop is wel in beslag genomen. De Officier van Justitie moet beslissen of hij wordt vervolgd.Hij wordt verdacht van het hacken van de site van gepensioneerden van het KLPD. De site werd 1 september gehackt, maar de dader zei maandag dat hij elke week priv�-gegevens van 25 KLPD'ers zou vrijgeven. Daarmee verklaarde de hacker 'de oorlog' aan het Korps Landelijke Politie Diensten. In een tweede verklaring werd dat weer ingetrokken.De verdachte jongen ontkent tegenover Webwereld dat hij iets met de zaak te maken heeft. "Ik heb volledig meegewerkt aan het onderzoek. Mijn laptop was beveiligd met Truecrypt, voor bijvoorbeeld diefstal. Ik heb het KLPD dan ook het wachtwoord gegeven zodat ze met eigen ogen konden zien dat ik niks verberg. Ik ben onschuldig en daar blijf ik bij."
De specificatie voorziet echter in een bidirectionele uitwisseling van energie. Een laptop zou bijvoorbeeld ook opgeladen kunnen worden via de usb-kabel die naar een monitor loopt, mits de monitor op het lichtnet is aangesloten. Ook het snel opladen van tablets of smartphones is met de USB PD gestandardiseerd. De profielen worden automatisch onderhandeld en zouden met de nieuwste usb 3.0-versie maar ook met oudere usb-standaarden moeten werken.HP heeft een trainingsvideo over WebOS gemaakt waarin het de voordelen van een gezamenlijk besturingssysteem voor smartphones, tablets en netbooks benadrukt. HP bevestigt in de video dat het netbooks met WebOS gaat uitrusten.WebOS is het besturingssysteem voor smartphones met touchscreens dat is ontwikkeld door Palm. Nadat Palm door HP werd overgenomen, was al duidelijk dat het bedrijf het OS naar meer producten wilde brengen, waarbij tablets en printers met touchscreen de meest logische kandidaten waren. HP gaat echter ook apparaten met toetsenborden van WebOS voorzien, zo heeft het bedrijf op de site HPWebOSCentral aangekondigd in een trainingsvideo voor resellers.
In de video stelt iemand zich voor dat WebOS op zijn telefoon, slate en netbook draait en dat ze allemaal met elkaar kunnen praten en informatie kunnen delen. Daarna hint HP, volgens Precentral, op een snelle introductie van netbooks en tablets met WebOS: "Laten we vandaag beginnen met telefoons. Morgen komt snel genoeg."Begin januari stuurde HP uitnodigingen rond waarin een grote WebOS-aankondiging in het vooruitzicht werd gesteld. Onbekend is of hier ook netbooks met de software worden aangekondigd.De Chinese fabrikant Giada heeft de Mini PC i53 aangekondigd: een dunne mini-pc die met Core i3-, i5- en i7-dualcores van de Ivy Bridge-generatie geleverd wordt. De hdd biedt 500GB opslagruimte en het verbruik zou rond 30W liggen.De Giada Mini PC i53 komt in configuraties met Core i3-, i5- en i7-dualcores van de Ivy Bridge-generatie op de markt. Het gaat daarbij om de processors die normaliter voor laptops gebruikt worden in combinatie met de HM67-chipset van Intel. De hoeveelheid geheugen is standaard 2GB, maar dat kan uitgebreid worden naar 4GB.
Giada levert modellen met 2,5"-schijven met 320GB en met 500GB. Wat betreft interfaces is er een usb 3.0-poort, vier usb 2.0-varianten, hdmi, vga en een kaartlezer. De kleine computer kan verbinding maken via de gigabit-lan-poort en heeft wifi-n- en bluetooth-ondersteuning.De Chinese fabrikant stopt de hardware in een kleine behuizing van slechts 192x155x26mm en het bedrijf heeft het verbruik op 30W weten te houden. Dit soort dunne systemen maakte jaren geleden hun opwachting als nettops met trage Atom-processors, maar fabrikanten als Giada gebruiken nu vaak laptop-hardware in de mini-pc's, die goed als mediacenter dienst kunnen doen, ook omdat de fabrikant er een afstandbediening bijlevert. De Mini PC i53 met Core i5 komt in de VS te koop voor een prijs rond 500 dollar. Tot nu toe zijn de producten van Giada niet te koop in de Benelux, maar wellicht komt een concurrent hier te zijner tijd met een vergelijkbaar model op de markt.
Giada Mini PC i53 Giada Mini PC i53
Asus verwacht in januari van volgend jaar 300.000 Eee pc's te verschepen. In het gehele eerste kwartaal van 2008 denkt het bedrijf uit Taiwan een miljoen kleine laptops te leveren.Asus heeft in allerijl bestellingen geplaatst bij zijn onderdelenleveranciers om de voorgenomen hoeveelheden te kunnen fabriceren. Het doel van Asus is om in 2008 vijf miljoen exemplaren van de Eee pc te verkopen. Als dat doel behaald wordt, verkrijgt het bedrijf meer omzet met de Eee pc dan met moederborden, zo quote Digitimes een bericht van het Chinese Apple Daily. Het grootste deel van de omzet behaalt Asus momenteel met de verkoop van notebooks, gevolgd door moederborden.De verwachtingen van Asus met betrekking tot zijn kleinood zijn erg hoog. Zo gaf het bedrijf eerder aan tegen 2010 twintig procent van de gehele pc-markt veroverd te willen hebben met het Eee pc-concept. In het laatste kwartaal van dit jaar heeft het bedrijf 350.000 eenheden verkocht, maar dat aantal zal snel stijgen als de verkoop van start gaat in Japan en winkelketen Best Buy de laptops in de VS gaat leveren.
De meest recente update voor Android lost als het goed is een probleem op bij Googles Nexus 7-tablet met betrekking tot het opslaggeheugen. Doordat dit bij de vorige versies niet van tijd tot tijd opgeschoond werd, konden de prestaties van de tablet op termijn teruglopen.Nexus 7Het probleem was rondom de introductie van de Nexus 7 nog niet bekend, omdat het pas na verloop van tijd optreedt. Als alle sectoren van het nand-geheugen een keer beschreven zijn, dalen de schrijfprestaties, net als bij de ssd's die in moderne notebooks en desktops te vinden zijn. Dit effect wordt verergerd als het geheugen bijna compleet vol zit, waardoor het eerder optreedt bij de 8GB- en 16GB-modellen dan bij de 32GB-variant. De slechtere i/o-prestaties hebben bij de Nexus 7 als gevolg dat de tablet minder vloeiend werkt.
Bij desktops en laptops wordt dit vermeden door een ssd regelmatig te 'trimmen'; het trim-commando verwijdert dan de deels gevulde blokken, waarna het besturingssysteem deze blokken bij schrijfacties zonder vertragingen kan benutten. AnandTech meldt dat de Android 4.3-update voor de Nexus 7 ondersteuning voor fstrim toevoegt, de Linux-binary die het trim-commando uitvoert, en dat dit automatisch uitgevoerd wordt. Dat zou volgens AnandTech bevestigd zijn door een medewerker van Google.Tot aan Android 4.3 was er geen ondersteuning voor trim. Wel waren er verschillende apps in de Play Store beschikbaar die op gezette tijden het trim-commando uitvoerde, om zo de degradatie tegen te gaan.De Koreaanse fabrikant Viliv heeft op de CES een netbook gepresenteerd met 4,8"-scherm. De N5 draait Windows 7 Home Premium en is uitgerust met umts, wifi en wimax. De netbook is voorzien van een Atom Z520-chipset op 1,33GHz.
Hoog kwaliteit Lenovo Laptop Accu's vervangen,Lenovo Notebook Batterij,Lenovo Adaptor
(cliquez ici pour suivre le lien)
Wij bieden de hoogste kwaliteit Lenovo batterij, Hoog kwaliteit Lenovo Laptop accu vervangen,alle Lenovo laptop accu lage prijs,1 jaar garantie, Alle Lenovo batterijen Veilig betalen,30 dagen niet goed, geld terug! Snel Geleverd !
Hoog kwaliteit Toshiba Laptop Accu's vervangen,Toshiba Notebook Batterij,Toshiba Adaptor
(cliquez ici pour suivre le lien)
Wij bieden de hoogste kwaliteit Toshiba batterij, Hoog kwaliteit Toshiba Laptop accu vervangen,alle Toshiba laptop accu lage prijs,1 jaar garantie, Alle Toshiba batterijen Veilig betalen,30 dagen niet goed, geld terug! Snel Geleverd !
Hoog kwaliteit Fujitsu Laptop Accu's vervangen,Fujitsu Notebook Batterij,Fujitsu Adaptor
(cliquez ici pour suivre le lien)
Wij bieden de hoogste kwaliteit Fujitsu batterij, Hoog kwaliteit Fujitsu Laptop accu vervangen,alle Fujitsu laptop accu lage prijs,1 jaar garantie, Alle Fujitsu batterijen Veilig betalen,30 dagen niet goed, geld terug! Snel Geleverd !